W okresie od 1. lutego 2012 r. do 31. stycznia 2014 r. Fundacja realizowała projekt pn. "Wzmocnienie zarządzania aktywnością biznesową w sieciach gospodarczych". Ogólnym celem projektu był transfer innowacyjnych metod zarządzania aktywnością biznesową i animacją biznesu w sieciach gospodarczych.
Szczególnym celem było zwiększenie umiejętności zarządzania menedżerów i animatorów w ramach klastrów i inicjatyw klastrów w Polsce i na Litwie poprzez dostarczanie im specjalnych szkoleń oraz wyposażenie ich w niezbędne narzędzia analityczne.Cele projektu były następujące:
- Ocena rzeczywistych kompetencji wybranych trenerów zarządzania aktywnością biznesową sieci gospodarczych,
- Przeszkolenie 20 trenerów w zakresie zarządzania i animacji sieciami gospodarczymi,
- Opracowanie 20 Planów zarządzania sieciami gospodarczymi,
- Opracowanie ?Zestawu narzędzi managerskich? służącego poprawie jakości zarządzania sieciami gospodarczymi,
- Korekta 20 Planów zarządzania sieciami gospodarczymi po otrzymaniu informacji zwrotnej od grupy testowej,
- Opracowanie podręcznika oraz artykułu w czasopiśmie międzynarodowym o zarządzaniu i animacji sieci gospodarczych,
- Rozpowszechnienie wyników projektu na dwóch międzynarodowych konferencjach.
Grupami docelowymi projektu byli: beneficjenci bezpośredni - menedżerowie i animatorzy zajmujący się zarządzaniem działalnością biznesową sieci gospodarczych w Polsce i na Litwie. Beneficjentami pośrednimi były: przedsiębiorstwa, firmy, trenerzy, nauczyciele, menedżerowie, społeczeństwo.
Konsorcjum projektowe reprezentowali: Navigator Consulting Partners LLP, Wielka Brytania - pole strategiczne doradztwo w zakresie zarządzania; Human Capital Research and Development Institute ? specjalizujący się w rozwoju i wdrażaniu programów szkoleniowych dla dorosłych w ich rozwoju zawodowym; Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Kaunas Chamber of Commerce zaangażowane w łączenie konsultantów, i biznesu w Polsce i na Litwie. Partnerzy posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe w zakresie edukacji, zarządzania, jak również doświadczenie w upowszechnianiu wyników projektu; są także biegli w zarządzaniu projektami.
Rezultaty projektu: 20 przeszkolonych managerów, 20 planów i "1 zestaw narzędzi managerskich", podręcznik zarządzania sieciami gospodarczymi, jeden artykuł, jak również upowszechnienie wyników na 2 konferencjach międzynarodowych.